Oficiální web programu NZU | Státní fond životního prostředí | Ministerstvo životního prostředí

Priorita: Stavební sezóna je v plném proudu, zateplete s ‚Novou zelenou‘

Publikováno: 8. 6. 2018

Pokud uvažujete o rekonstrukci nebo stavbě rodinného domu, určitě se mrkněte na program Nová zelená úsporám. Podporuje opatření na snížení energetické náročnosti. Pokud to vezmete od podlahy, dostane tučný příspěvek a jistotu, že se vám následně nebudou protáčet panenky nad účty za energie. Tématu věnujeme dvě strany aktuálního vydání Priority.


Sucho souží Česko. Obce dostaly peníze z Národního programu Životní prostředí na hledání nových zdrojů vody, další si o miliony korun mohou žádat. Dále byly schváleny dotace na ozdravné pobyty, kam vyrazí děti ze smogových oblastí. Podporu získala i obecní vozidla na alternativní pohony, domovní čistírny vod nebo na opatření proti světelnému smogu.

Operačnímu programu Životní prostředí se věnuje článek o zasedání Monitorovacího výboru i příklady úspěšně realizovaných projektů. Seznámit se můžete také se čtyřmi novými výzvami na ochranu přírody a krajiny, najdete je v přehledu.

Rubrika ‚Úspěšný projekt‘ přináší pohled do Kunovic, kde obnovili historickou alej. Přečíst si můžete o turistické infrastruktuře v Ralsku, která zpříjemňuje návštěvníkům objevování tohoto dřívějšího vojenského prostoru.

Dále se můžete těšit na pravidelné rubriky, ve kterých se podíváme na problematiku plastových sáčků a jak ji řeší za našimi hranicemi, do světa trojrozměrného tisku a jeho vlivu na životní prostředí.

PRIORITA 6/2018