Oficiální web programu NZU | Státní fond životního prostředí | Ministerstvo životního prostředí

Zájem o peníze z programu Nová zelená úsporám roste – letošní objem by měl být plně vyčerpán - Tisková zpráva

Publikováno: 25. 4. 2014

Brno/Praha - Program Nová zelená úsporám vbrzku přivítá žádost o dotaci s pořadovým číslem 500. Celková alokace už překročila 120 milionů korun. Detailní informace o programu zazněly na semináři Státního fondu životního prostředí ČR pro odbornou veřejnost v rámci IBF v Brně.


Stavební veletrhy Brno 2014_web_akt%7.jpg

„Zájem odpovídá našim předpokladům. Neváhejte s podáním žádosti - program bude podle všeho úspěšně vyčerpán. Letos je k dispozici 1,9 miliard korun," říká ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.

První úspěšné žádosti budou schváleny už v polovině května. Nová zelená úsporám byla přitom spuštěna na začátku dubna letošního roku. Podporuje hlavně zateplování rodinných domů, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. pasivních domů a výměnu starých energetických kotlů za nové úsporné na biomasu, plyn, dále pak instalaci tepelných čerpadel a solárních panelů.

Oproti loňskému roku obsahuje aktuální výzva několik změn, které byly detailně vysvětleny na semináři pro odborníky v rámci stavebních veletrhů v Brně. Všechny informace jsou k dispozici na regionálních pracovištích SFŽP ČR.

Příkladem je povinnost dodat všechny potřebné podklady k elektronické žádosti do tří dnů. „Pokud chcete více času, podejte žádost ve středu, protože tři dny běží až do pondělí. Sobota a neděle jako dny pracovního volna se nepočítají," sdělil na semináři náměstek ředitele fondu Leo Steiner a dodal: „Cílem tohoto opatření je snaha financovat projekty co nejrychleji."

Na brněnském semináři byly představeny i příklady použití peněz z programu Nová zelená úsporám. Jsou k nalezení na internetových stránkách fondu. Platí, že i letošní výzva dokáže financovat až nadpoloviční část investic do opatření, která žadatelům sníží náklady na vytápění a ušetří tak do budoucnosti náklady na stále dražší energie.

Pro více informací můžete kontaktovat:
Lenka Brandtová, tisková mluvčí SFŽP ČR
Tel.: 606 709 954
Lenka.Brandtova@sfzp.cz