UPOZORNĚNÍ: Program nepodporuje výměny plynových kotlů!

Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Aktualita

Ředitel SFŽP ČR zahájil veletrhy FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM

9. 2. 2023

Unikátní souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM představí nejmodernější technologie pro nízkoenergetické bydlení.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Přijďte se s námi poradit na Stavební veletrh v Brně

2. 3. 2023

K tradičním účastníkům Stavebního veletrhu v Brně patří i Státní fond životního prostředí ČR. V letošním roce představí zejména nabídku dotací na fotovoltaiku a tepelná čerpadla.

Zjistit více
Aktualita

Únorová Priorita popisuje nové dotační výzvy a úspěšné projekty

6. 2. 2023

Nová ptačí pozorovatelna, zahrada u mateřské školky nebo třeba Plšíkova zahrada. To jsou jedny z mnoha projektů, které vznikají díky dotacím z různých programů v oblasti životního prostředí. Přečíst si o nich můžete v aktuální Prioritě.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Úsporná dvanáctka

23. 2. 2023

Tématem první diskuse z cyklu Úsporná dvanáctka budou otázky udržitelnosti a moderní energetiky.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Nový ročník Adapterra Awards startuje přímo na svátek mokřadů

1. 2. 2023

U příležitosti dnešního Světového dne mokřadů zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting již pátý ročník celostátní soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu v krajině, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům přívalových srážek i erozi půdy. Realizované projekty se mohou do soutěže přihlásit do 31. března na www.adapterrawards.cz a…

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

NZÚ Light má svou desetitisící žadatelku. Žije na Vysočině a díky programu…

2. 2. 2023

Program NZÚ Light se za necelý měsíc svého trvání přehoupl přes hranici deset tisíc žadatelů. Náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík dnes zájemkyni Marii Roušové osobně předal poukaz na doplňkové energetické poradenství, které pomůže identifikovat, kde by mohla její domácnost na energiích ještě více uspořit.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Navyšujeme alokaci v NZÚ Light na tři miliardy korun, první domácnosti už mají…

26. 1. 2023

Program Nová zelená úsporám Light se u seniorů a domácností s nižšími příjmy těší velkému zájmu. Za první dva týdny od spuštění příjmu žádostí jsou vyčerpány dvě třetiny finančních prostředků, kterými program disponuje a Státní fond životního prostředí ČR už proplácí první schválené žádosti. Ministr životního prostředí proto dnes oznámil zdvojnásobení alokace na 3 miliardy korun.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Semináře a přednášky k programu Nová zelená úsporám

1. 2. 2023

Přijedeme vám představit novinky v oblasti dotací na úsporné a ekologické bydlení. Poradíme vám, jaká opatření jsou pro váš dům vhodná, i jak o dotační podporu zažádat.

Zjistit více