Oficiální web programu NZU | Státní fond životního prostředí | Ministerstvo životního prostředí

Aktuality

Filtr: Aktuality týkající se sekce Energetičtí specialisté

Zobrazit všechny

Navštivte stánek NZÚ na Chodském veletrhu Domažlice

18. 7. 2016 Již V. ročník veletrhu stavebnictví, bytového zařízení, úspor energií, zahradnictví a hobby se bude konat od 14. do 16. srpna 2016 v hale TJ Jiskra v Domažlicích.

Kontinuální výzvy v programu Nová zelená úsporám se osvědčují více než dobře. Lidé si od října 2015 požádali už o miliardu.

10. 6. 2016 Nově zavedené kontinuální výzvy v programu Nová zelená úsporám (NZÚ), které majitelům rodinných domů na území celé České republiky i bytových domů na území Prahy umožňují žádat o dotaci v libovolném čase do konce roku 2021, přinášejí skvělé výsledky. Začátkem června 2016 podané žádosti překročily částku jedné miliardy korun v dotační podpoře.

Zástupci SFŽP ČR seznámili ukrajinskou delegaci s programem Nová zelená úsporám

23. 5. 2016 Ministerstvo životního prostředí hostilo minulý týden ukrajinskou delegaci, která se přijela seznámit s programem Nová zelená úsporám. Studijní cesta se uskutečnila v rámci projektu „Building capacities for energy sector reform in Ukraine".

Nová zelená úsporám významně podporuje české stavebnictví

6. 5. 2016 Program Nová zelená úsporám po dobu svého trvání (r. 2020) spolu s investory „napumpují" do českého stavebnictví cca 80 mld. Kč. Na 6,7 tis. rodinných domů po celé republice, zejména v Moravskoslezském, Středočeském a Jihomoravském kraji a pražských bytovek jen za r. 2015 podalo žádost v rámci programu Nová zelená úsporám.

Spouštíme novou aplikaci pro vyhledávání v seznamu výrobků a technologií

7. 4. 2016 Aplikace slouží k vyhledávání a výběru výrobků a technologií, na které lze získat podporu v programech Nová zelená úsporám a v tzv. „kotlíkových dotacích" Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020.

Dotační programy se představí na Stavebních veletrzích Brno

6. 4. 2016 Stavební veletrhy Brno se konají 20. - 23. dubna 2016 v areálu brněnského výstaviště. Kromě samostatného stánku nabízí SFŽP ČR také řadu přednášek. Stánek najdete v Pavilonu P - číslo stánku 144.

Oceněný pasivní dům byl postaven díky programu Nová zelená úsporám

17. 3. 2016 Pasivním domem roku se stala novostavba rodinného domu ve Vraném nad Vltavou ve Středočeském kraji. Přesně 798 hlasů jí dopomohlo k výhře v soutěži Pasivní dům roku. Tu vyhlásila loni na podzim za podpory Centra pasivního domu a Státního fondu životního prostředí ČR společnost ABF, a.s.

Začíná příjem žádostí o dotaci na zateplení bytových domů v Praze

15. 3. 2016 Vlastníci bytových domů na území hlavního města Prahy mohou ode dneška podávat žádosti o dotaci na energeticky úsporná opatření do kontinuální výzvy programu Nová zelená úsporám. Peníze mohou získat na zateplení a výměnu oken i dveří, ale také na výměnu kotle na tuhá paliva nebo instalaci solárního systému, rekuperaci, vypracování projektu a technický dozor. Díky tzv. kontinuálním výzvám („ta dnešní" trvá až do roku 2021), se NZÚ stává stabilním a předvídatelným programem, se kterým mohou žadatelé dlouhodobě počítat.

Metodické pokyny k upřesnění výpočetních postupů, krycí listy technických parametrů a výpočetní nástroj solárních termických systémů pro bytové domy

10. 3. 2016 Státní fond životního prostředí ČR vydává Metodické pokyny k upřesnění výpočetních postupů a okrajových podmínek pro podprogram Nová zelená úsporám - BYTOVÉ DOMY a formuláře Krycích listů technických parametrů pro 2. výzvu k podávání žádostí. Zveřejněn byl také nový výpočetní nástroj pro bilancování solárních termických systémů.

Nejčastější dotazy k programu Nová zelená úsporám (FAQ)

4. 3. 2016 Nevíte si rady s podáním žádosti o dotaci? Nejste si jisti, zda zvládnete žádost sami zpracovat a vyřídit vše potřebné pro úspěšné získání dotace nebo zda k tomu potřebujete odborníka? Už jste v nedávné době zateplili fasádu nebo vyměnili okna a nevíte, zda máte na dotaci nárok? Plánujete výměnu kotle a nevíte, zda můžete žádat o podporu v programu NZÚ? Odpověď na tyto a mnohé další otázky najdete v našem aktualizovaném seznamu nejčastějších dotazů.