Oficiální web programu NZU | Státní fond životního prostředí | Ministerstvo životního prostředí

Aktuality

Filtr: Aktuality týkající se sekce Projektanti

Zobrazit všechny

Nové metodické pokyny a formuláře krycích listů

23. 12. 2016 V souvislosti s vyhlášením nové 3. výzvy na podporu výstavby bytových domů a také s aktualizací podmínek 3. výzvy pro rodinné domy a 2. výzvy pro bytové domy nové metodické pokyny a formuláře krycích listů.

Startuje soutěž o nejlepší energeticky šetrný dům Česka

13. 12. 2016 Už od zítřka se utká o prestižní titul Pasivní dům 2016 třináct unikátních staveb z celé České republiky. O svém vítězi rozhodne veřejnost prostřednictvím hlasování na internetu. Nezávislou soutěž už druhým rokem organizuje Centrum pasivního domu za podpory společnosti ABF, a. s. a Státního fondu životního prostředí České republiky.

Nová zelená úsporám: nově na výstavbu nízkoenergetických bytových domů, zelené střechy a využívání tepla z odpadní vody

21. 11. 2016 Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR dnes společně vyhlašují novou kontinuální výzvu v programu Nová zelená úsporám zaměřenou na výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností.

Nechte si dotaci z programu Nová zelená úsporám proplatit ještě letos

15. 11. 2016 Pokud máte projekt z programu Nová zelená úsporám zrealizovaný, neváhejte s jeho doložením. Pokud předložíte dokumenty požadované k doložení realizace a k vydání Registrace akce a Rozhodnutí o poskytnutí dotace do 30. listopadu 2016, bude vám dotace z programu vyplacena na váš bankovní účet ještě letos.

Přijďte se podívat, jak se žije v pasivním domě!

4. 11. 2016 Již za pár dní proběhne další ročník mezinárodní akce Dny pasivních domů. Od pátku 11. do neděle 13. listopadu můžete navštívit pasivní domy po celé České republice. Máte jedinečnou příležitost se obyvatel i stavitelů pasivních domů zeptat na to, jak se jim v takových domech žije, jak fungují a jak se staví.

Semináře NZÚ v Praze

4. 11. 2016 Na semináři se dozvíte aktuální informace o vyhlášených výzvách a možnosti čerpání podpory z NZÚpro rodinné a bytové domy.

NZÚ se představí na veletrhu Moderní dům a byt Plzeň

5. 10. 2016 Informace o dotacích z programu NZÚ se dozvíte i na veletrhu, který se koná od 14. do 16. října v Plzni.

Hledáme Pasivní dům 2016

30. 9. 2016 Přihlaste svůj dům do druhého ročníku soutěže Pasivní dům 2016, která hledá nejlepší moderní domy a budovy dokončené v letech 2015 – 2016 na území České republiky. Odborníci a veřejnost budou hlasovat pro své favority v kategoriích „nejlepší pasivní rodinný dům" a „nejlepší energeticky velmi úsporná budova".

Seminář NZÚ v Praze

23. 9. 2016 Na semináři se dozvíte aktuální informace o vyhlášených výzvách a možnosti čerpání podpory z NZÚpro rodinné a bytové domy.

Výroční konference k podpoře snižování energetické náročnosti bytových domů v ČR

23. 9. 2016 Konference informuje o možnostech čerpání státních podpor v programovém období 2014-2020.