Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > O programu > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Priorita je o nových dotacích, úspěšných projektech i sázení stromů
09.04.2021
Čistší voda, dýchatelný vzduch a více stromů v našem okolí. Nejen o těchto tématech se dočtete v dubnovém vydání časopisu Priorita.
Změna lhůty pro doložení dokumentů o ukončení realizace
31.03.2021
Každý žadatel z programu Nová zelená úsporám zná stanovené lhůty 12, 24 a 36 měsíců pro dokončení realizace, ty se však od 1. dubna 2021 mohou měnit.
Březnová Priorita přináší mix dotačních příležitostí a úspěšných projektů
12.03.2021
V aktuálním vydání informujeme o dotacích na environmentální vzdělávání, úspěšných projektech i o již schválených záměrech.
Jak se žije v pasivním domě? Nejen to se dočtete v nové ročence Pasivní domy 2021
05.03.2021
Ročenka je určena všem, kdo chtějí stavět vlastní pasivní dům a hledají inspiraci pro jeho realizaci. Ve speciálu se dozvíte, jak se v pasivním domě bydlí a jak můžete při pořizování nového bydlení ušetřit s dotací Nová zelená úsporám a Dešťovka.
V Olomouci budeme na nové adrese
22.02.2021
Od 4. března 2021 najdete krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR v Olomouci na nové adrese. Návštěvní prostory nově naleznete v 5. patře multifunkční budovy Regionálního centra Olomouc 2 (Jeremenkova 1211/40b).
Obnovujeme standardní otvírací dobu Fondu
15.02.2021
Od pondělí 15. února 2021 obnovuje Státní fond životního prostředí ČR běžné úřední hodiny podatelny a krajských pracovišť. S ohledem na aktuální pandemickou situaci však žádáme veřejnost, aby se snažila omezit osobní návštěvy na nezbytné minimum a i nadále upřednostnila pro konzultace elektronickou, telefonickou či písemnou formu.
Únorová Priorita je o Modernizačním fondu, zelených střechách a nejhezčím stromě
04.02.2021
Modernizační fond posune Česko k čistší energetice. V rozhovoru s ministrem Richardem Brabcem jsme se zaměřili na to, jak může Modernizační fond pomoci samosprávám.
Víte, jak na klima? Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards
28.01.2021
Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval. Až do konce března můžete na www.adapterraawards.cz přihlašovat projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize. Jedinou podmínkou je, že nesmí jít o opatření na papíře, hlásit se mohou jen hotové realizace. Nejlepší nápady se mohou těšit na zahraniční exkurzi či finanční odměnu.
MŽP chystá na výstavbu zelených střech miliardy korun
22.01.2021
Jen v programu Nová zelená úsporám se o toto adaptační opatření pro budovy zvedl zájem mezi roky 2019 a 2020 trojnásobně. Střechy porostlé vegetací dokážou účinně zadržovat dešťovou vodou a díky jejímu odpařování ochlazují své okolí. Kromě toho nabízejí útočiště řadě druhů živočichů, zejména hmyzu, a v neposlední řadě pomáhají snížit množství vody, které končí v kanalizaci. To jsou hlavní důvody, proč vláda podporuje výstavbu zelených střech jako součást opatření na zmírnění dopadů změny klimatu. Na období 2021–2027 chystá...
První letošní Priorita vychází s přílohou
12.01.2021
Společně s aktuálním vydáním přinášíme přílohu o opatřeních proti suchu, která se s dotační podporou rezortu životního prostředí podařilo od roku 2014 úspěšně realizovat. Z ní je patrné, že investice do projektů, které předcházejí suchu, jsou obrovské, a že se udělal kus práce. Uplynulý rok byl naštěstí co do množství srážek dobrý, ale klimatická změna stále tlačí na lepší a důmyslnější hospodaření s vodou.