Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > O programu > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Červnová Priorita je o podpoře fotovoltaiky, odpovědných zakázkách a dobrých projektech
01.06.2021
Modernizační fond rozjíždí svá kola naplno, po teplárnách přichází na řadu fotovoltaika. Ambiciózní přechod z uhelné energetiky na obnovitelné zdroje podpoří desítky miliard korun, v připravených výzvách se myslí především na podporu energie ze slunce.
Zjišťování skutečného majitele se od června řídí novými pravidly
24.05.2021
S ohledem na novou legislativu dochází od června k podstatným změnám v oblasti definování a zjišťování skutečného majitele a fungování evidence skutečných majitelů. Zadavatel bude povinen se níže uvedenými pravidly řídit bez ohledu na to, kdy byla veřejná zakázka zahájena, pokud skutečného majitele bude zjišťovat po výše uvedeném datu.
Květnová Priorita je plná úspěšných projektů
06.05.2021
Jak se připravit na změnu klimatu, jak zlikvidovat starou ekologickou zátěž nebo jak se postavit k obnově městského parku. Nejen o těchto projektech je aktuální vydání časopisu Priorita.
Priorita je o nových dotacích, úspěšných projektech i sázení stromů
13.04.2021
Čistší voda, dýchatelný vzduch a více stromů v našem okolí. Nejen o těchto tématech se dočtete v dubnovém vydání časopisu Priorita.
Změna lhůty pro doložení dokumentů o ukončení realizace
31.03.2021
Každý žadatel z programu Nová zelená úsporám zná stanovené lhůty 12, 24 a 36 měsíců pro dokončení realizace, ty se však od 1. dubna 2021 mohou měnit.
Březnová Priorita přináší mix dotačních příležitostí a úspěšných projektů
12.03.2021
V aktuálním vydání informujeme o dotacích na environmentální vzdělávání, úspěšných projektech i o již schválených záměrech.
Jak se žije v pasivním domě? Nejen to se dočtete v nové ročence Pasivní domy 2021
05.03.2021
Ročenka je určena všem, kdo chtějí stavět vlastní pasivní dům a hledají inspiraci pro jeho realizaci. Ve speciálu se dozvíte, jak se v pasivním domě bydlí a jak můžete při pořizování nového bydlení ušetřit s dotací Nová zelená úsporám a Dešťovka.
V Olomouci budeme na nové adrese
22.02.2021
Od 4. března 2021 najdete krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR v Olomouci na nové adrese. Návštěvní prostory nově naleznete v 5. patře multifunkční budovy Regionálního centra Olomouc 2 (Jeremenkova 1211/40b).
Obnovujeme standardní otvírací dobu Fondu
15.02.2021
Od pondělí 15. února 2021 obnovuje Státní fond životního prostředí ČR běžné úřední hodiny podatelny a krajských pracovišť. S ohledem na aktuální pandemickou situaci však žádáme veřejnost, aby se snažila omezit osobní návštěvy na nezbytné minimum a i nadále upřednostnila pro konzultace elektronickou, telefonickou či písemnou formu.
Únorová Priorita je o Modernizačním fondu, zelených střechách a nejhezčím stromě
04.02.2021
Modernizační fond posune Česko k čistší energetice. V rozhovoru s ministrem Richardem Brabcem jsme se zaměřili na to, jak může Modernizační fond pomoci samosprávám.