Oficiální web programu NZU | Státní fond životního prostředí | Ministerstvo životního prostředí

Aktuality

Kontinuální výzvy v programu Nová zelená úsporám se osvědčují více než dobře. Lidé si od října 2015 požádali už o miliardu.

10. 6. 2016 Nově zavedené kontinuální výzvy v programu Nová zelená úsporám (NZÚ), které majitelům rodinných domů na území celé České republiky i bytových domů na území Prahy umožňují žádat o dotaci v libovolném čase do konce roku 2021, přinášejí skvělé výsledky. Začátkem června 2016 podané žádosti překročily částku jedné miliardy korun v dotační podpoře.

Zástupci SFŽP ČR seznámili ukrajinskou delegaci s programem Nová zelená úsporám

23. 5. 2016 Ministerstvo životního prostředí hostilo minulý týden ukrajinskou delegaci, která se přijela seznámit s programem Nová zelená úsporám. Studijní cesta se uskutečnila v rámci projektu „Building capacities for energy sector reform in Ukraine".

Nová zelená úsporám významně podporuje české stavebnictví

6. 5. 2016 Program Nová zelená úsporám po dobu svého trvání (r. 2020) spolu s investory „napumpují" do českého stavebnictví cca 80 mld. Kč. Na 6,7 tis. rodinných domů po celé republice, zejména v Moravskoslezském, Středočeském a Jihomoravském kraji a pražských bytovek jen za r. 2015 podalo žádost v rámci programu Nová zelená úsporám.

Semináře NZÚ v krajích - aktualizované

1. 5. 2016 Státní fond životního prostředí ČR zve všechny zájemce o úspory energií, zateplení nebo změny způsobu vytápění ve svých rodinných domech na semináře.

Pozvánka na konferenci Solární energie a akumulace v ČR 2016

21. 4. 2016 Státní fond životního prostředí ČR si vás dovoluje pozvat na konferenci Solární energie a akumulace v ČR 2016, která se koná 28. dubna v pražském hotelu Barceló. Aktuální otázky z oblasti obnovitelných zdrojů energie zde přednesou a budou diskutovat přední odborníci na danou problematiku.

Navštivte náš stánek na Stavebních veletrzích Brno

20. 4. 2016 Až do soboty 23. dubna 2016 můžete navštívit náš stánek na Stavebních veletrzích Brno v areálu brněnského výstaviště. Kromě samostatného stánku nabízí SFŽP ČR také řadu přednášek. Stánek najdete v Pavilonu P - číslo stánku 144.

Spouštíme novou aplikaci pro vyhledávání v seznamu výrobků a technologií

7. 4. 2016 Aplikace slouží k vyhledávání a výběru výrobků a technologií, na které lze získat podporu v programech Nová zelená úsporám a v tzv. „kotlíkových dotacích" Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020.

Dotační programy se představí na Stavebních veletrzích Brno

6. 4. 2016 Stavební veletrhy Brno se konají 20. - 23. dubna 2016 v areálu brněnského výstaviště. Kromě samostatného stánku nabízí SFŽP ČR také řadu přednášek. Stánek najdete v Pavilonu P - číslo stánku 144.

Semináře NZÚ zaměřené na bytové domy - aktualizované

29. 3. 2016 Státní fond životního prostředí ČR zve všechny zájemce o úspory energií, zateplení nebo změny způsobu vytápění v bytových domech na semináře.

Oceněný pasivní dům byl postaven díky programu Nová zelená úsporám

17. 3. 2016 Pasivním domem roku se stala novostavba rodinného domu ve Vraném nad Vltavou ve Středočeském kraji. Přesně 798 hlasů jí dopomohlo k výhře v soutěži Pasivní dům roku. Tu vyhlásila loni na podzim za podpory Centra pasivního domu a Státního fondu životního prostředí ČR společnost ABF, a.s.